פילאטיס

פילאטיס מכשירים בהריון: המדריך המלא | סטודיו שמים וארץ ללימודי פילאטיס

את בהריון? בשעה טובה! לצד רגעי השמחה והציפיה לעתיד לבוא, מופיעים גם שינויי מצב רוח, שינויים בגוף וביציבה, כאבי גב, נדודי שינה ועוד.
אימון גופני מדוד ומותאם אישית בתקופת ההריון, מחזק את היציבה ותומך בהתאוששות הגוף ובחזרה לשגרה לאחר הלידה. פילאטיס לנשים בהריון מסייע בתרגול נשימה וחיזוק היציבה, שרירי מרכז הגוף ורצפת האגן. בסטודיו לפילאטיס של איילת נוימן זיו מתקיימים שיעורי פילאטיס מזרן ופילאטיס מכשירים לנשים בהריון.

פילאטיס בהריון – על מה נעבוד?

באימון פילאטיס בהריון נשים דגש על:

 • רצפת האגן – תרגול וחיזוק השרירים של רצפת האגן. שרירי רצפת האגן מצויים בעומס הולך וגובר במהלך ההריון, בלידה וגם לאחריה. החיזוק של שרירים אלו מאפשר שליטה טובה, עמידה איתנה בעומס ובמשקל, תמיכה ביציבה, בגב ובבטן התחתונה, וכן הימנעות מבריחת שתן במהלך ההריון ולאחר הלידה.
 • שריר הרחב הבטני (Transverse Abdominal) – חיזוק של שרירי הבטן התחתונה במהלך ההריון מאפשר חלוקה נכונה של העומס ומונע ממנו להיערם על שרירי הגב התחתון לבדם.
 • התאמה לשלבי הההתפתחות ולשינויים בגוף – על פי התקדמות ההריון וגדילת העובר והבטן.
 • שימור טווחי תנועה במפרקי הגוף השונים, ואף חיזוק והגמשה שלהם.
 • תרגול השרירים בגב העליון, בגב התחתון ובמפרקי האגן, לשם שיפור היציבה, חלוקה נכונה של העומס על הגב, תנועה קלה וללא מאמץ וחיזוק כללי.
 • תרגול נשימה, שחרור והרפייה, לצד פעולת חיזוק ומתיחה.

מספרים עלינו

חשיבות של פילאטיס לנשים בהריון

גוף האישה ההרה עובר שינויים מרחיקי לכת. נשים רבות חשות במהלך ההריון שחלים שינויים ביכולת ובטווח התנועה שלהן ובשליטה על שרירים מסויימים, כדוגמת שרירי רצפת האגן. אימון פילאטיס מזרן או פילאטיס מכשירים בהריון מאפשר לנשים הרות לשים לב לשינויים בגופן, להגביר את המודעות ליציבה ולחזק את השרירים שתומכים ברחם, בנשימה ובהכנה ללידה. אימון פילאטיס בהריון מהווה הכנה מושלמת ללידה ולתקופה שאחריה, בה נדרש הגוף להתאוששות מן המאמץ המרוכז, איסוף שרירי רצפת האגן, ולבניית כוח לשם טיפול בתינוק, ערסול ונשיאה ממושכת וכל השאר. אימון הפילאטיס, מעבר לחיזוק הגופני, מעניק לנשים בהריון חוסן נפשי ותחושת מסוגלות, היכרות עם הגוף המשתנה והכנה מנטלית ללידה.

שינויים גופניים בהריון

בתחילת ההריון, מתחיל הגוף להיות מושפע מהורמונים שמרפים ומגמישים את הגידים והמפרקים. נשים רבות חשות גמישות יותר במהלך ההריון. בפילאטיס, בעזרת עבודה על חיזוק השרירים, תוך שמירה על אורכם הטבעי, מתחזק הכושר הכללי של הגוף, מתאזן שיווי המשקל וישנה שליטה טובה יותר על השרירים הטבעתיים והנשימה. תרגול פילאטיס משפיע לטובה על זרימת הדם לכל אברי הגוף, ומסייע בהפחתת נפיחויות ובצקות. האגן ושרירי רצפת האגן שמתחזקים במהלך האימון, תומכים בצמיחה ובהתפחות הרחם ויכולים לשאת את כל כובד הרחם עד לתום ההריון. החיזוק של שרירי הגב, ושריר הרחב הבטני (Transverse Abdominal) מסייעים לשמור על יציבה נכונה ולהימנע מכאבים ושרירים תפוסים.

לוגו שמים וארץ וצוות הסטודיו לפילאטיס

הסטודיו לפילאטיס של איילת נוימן זיו הינו סטודיו ותיק ומקצועי. איילת נוימן זיו היא מדריכת פילאטיס בכירה ומנוסה בשיקום אורתופדי באמצעות פילאטיס. לאיילת רקע מקיף באמנויות התנועה ונסיון טיפולי ושיקומי עשיר, גם בתרגול פילאטיס לנשים בהריון. שיעורי פילאטיס לנשים בהריון ברחובות, בסטודיו שמיים וארץ, ניתנים על ידי צוות מיומן, מקצועי ומנוסה, בניהולה של איילת. התרומה של אימון פילאטיס מכשירים או מזרן לנשים בהריון היא עצומה – היא מאפשרת לעבור את ההריון בתחושה של נינוחות, בריאות גופנית ומוכנות טובה ללידה ולתקופת החיים המרגשת שבעקבותיה.

שאלות נפוצות - פילאטיס נשים בהריון

פילאטיס מכשירים בהריון מספק מגוון יתרונות, כולל:

 • חיזוק השרירים: פילאטיס מתמקד בחיזוק השרירים הפנימיים והחיצוניים של הגוף, כולל שרירי הבטן, הגב, הישבן והירכיים. חיזוק שרירים אלו חשוב ליציבה טובה יותר, לתפקוד תקין של רצפת האגן ולסיוע בלידה.
 • שיפור היציבה: פילאטיס מתמקד בשיפור היציבה על ידי חיזוק שרירי הליבה והשיפור של מודעות הגוף. שיפור היציבה חשוב למניעת כאבים בגב ובאגן, הנפוצים בהריון.
 • שיפור הנשימה: פילאטיס מתמקד בשיפור הנשימה על ידי חיזוק שרירי הנשימה. שיפור הנשימה חשוב לתפקוד תקין של מערכת הנשימה ולסיוע בלידה.
 • הפחתת מתח: פילאטיס מתמקד בהרפיית הגוף והנפש. הפחתת מתח חשובה לבריאות הפיזית והנפשית של האישה ההרה.

כן, פילאטיס מכשירים בטוח בהריון אם הוא נעשה בצורה נכונה ומותאמת לשלבי ההיריון השונים. חשוב לעבוד עם מדריכת פילאטיס מוסמכת המתמחה בהריון.

מומלץ להתחיל להתאמן בפילאטיס מכשירים בהריון מוקדם ככל האפשר, כבר בשבועות הראשונים של ההריון. זה יסייע להאישה להתכונן לשינויים הגופניים הצפויים במהלך ההריון ולסייע לה להתמודד עם כאבים וקשיים שעשויים להופיע.

מומלץ להתאמן בפילאטיס מכשירים בהריון 2-3 פעמים בשבוע. עם זאת, חשוב להקשיב לגוף ולתאזמל את כמות האימונים בהתאם לתחושת הנוחות האישית.

התרגילים העיקריים בפילאטיס מכשירים בהריון מתמקדים בחיזוק השרירים הפנימיים והחיצוניים של הגוף, בשיפור היציבה ושיפור הנשימה. חלק מהתרגילים הפופולריים בפילאטיס מכשירים בהריון כוללים:

 • תרגילים לשרירי הבטן: כמו סקוואט, פלנק, הרמת רגליים ועוד.
 • תרגילים לשרירי הגב: כמו כפיפות בטן, הרמת חזה ועוד.
 • תרגילים לשרירי הישבן והירכיים: כמו הרמת ישבן, הרמת רגליים באוויר ועוד.
 • תרגילים לרצפת האגן: כמו הרמת רצפת האגן, כיווץ רצפת האגן ועוד.

 כן, פילאטיס מכשירים יכול לעזור בשיקום לאחר הלידה. תרגילי פילאטיס מכשירים יכולים לעזור לחזק את השרירים הפנימיים והחיצוניים של הגוף, לשפר את היציבה ולשפר את הנשימה. זה יכול להיות מועיל במיוחד לנשים הסובלות מכאבי גב או אגן לאחר הלידה.

כן, ישנם מספר תרגילים ספציפיים בפילאטיס מכשירים שיכולים לעזור בשיקום לאחר הלידה. חלק מהתרגילים הפופולריים כוללים:

 • תרגילים לשרירי הבטן: כמו פלנק, הרמת רגליים ועוד.
 • תרגילים לשרירי הגב: כמו כפיפות בטן, הרמת חזה ועוד.
 • תרגילים לרצפת האגן: כמו הרמת רצפת האגן, כיווץ רצפת האגן ועוד.

כן, ישנן עדויות לכך שפילאטיס מכשירים יכול לעזור להפחית את הסיכון ללידה מכשירנית. מחקר אחד מצא שנשים שהתעמלו בפילאטיס מכשירים במהלך ההריון היו פחות נוטה ללדת בלידה מוקדמת.

כן, ישנן עדויות לכך שפילאטיס מכשירים יכול לעזור להקל על כאבי הלידה. מחקר אחד מצא שנשים שהתעמלו בפילאטיס מכשירים במהלך ההריון דיווחו על כאבים פחותים בלידה.

כן, ישנן עדויות לכך שפילאטיס מכשירים יכול לעזור להאיץ את ההתאוששות לאחר הלידה. מחקר אחד מצא שנשים שהתעמלו בפילאטיס מכשירים בשבועות הראשונים לאחר הלידה התאוששו מהר יותר מנשים שלא התעמלו.

שתפו:
פילאטיס

ליצירת קשר ומידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

התקשר צור קשר

ליצירת קשר ומידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שמים וארץ