רפואה משלימה אייקון

רפואה משלימה במרפאת המומחיםמרפאת המומחים ברפואה משלימה במרכז שמים וארץ הוקמה על מנת לספק שירות רפואי מקצועי בתחומי הרפואה המשלימה והמשולבת. יתרונות רפואה משלימה - המטופל מקבל טיפול אישי ע"פ אבחנה שביצע המטפל לפני כן. בנוסף הטיפול בבעיה מורכב במיוחד למטופל.
התרופות ברפואה המשלימה לרוב לא גורמות לתופאות לוואי, הן על בסיס צמחי ונבנות באופן אישי למטופל.
המטפלים ברפואה משלימה מלמדים ומייעצים את המטופלים כיצד לבנות אורח חיים בריא יותר על פי נקודות מנחות ברפואה זו.

צוות מרפאת המומחים ברפואה משלימה כולל מטפלים בכירים אשר התמחו כל אחד בתחום רפואי ספציפי וצברו ניסיון קליני עשיר בטיפול בבעיות הרפואיות להן נותנת הרפואה המשולבת מענה יעיל וממוקד.

תחומי ההתמחות ברפואה משלימה

במרפאת המומחים של שמים וארץ, קיימות מספר מרפאות המתמחות בתחומי רפואה משלימה. להלן המרפאות ברפואה משלימה:
  • מרפאת שיקום לב ושבץ מוחי
  • מרפאת עור משולבת
  • מרפאת ילדים משולבת
  • מרפאת אורטופדיה, כאב ושלד
  • מרפאת פריון וגניקולוגיה
  • מרפאה משולבת לתזונה ושמירת משקל 

אודות רפואה סינית

במרכז לרפואה סינית עובדים מטפלים המתמחים ברפואה סינית מסורתית.
רפואה סינית הינה שיטת ריפוי עתיקת יומין המבוססת על עקרונות חשיבה ותפיסת עולם מן המזרח הרחוק.
האדם נתפס כישות שלמה (הוליסטית) אשר מכילה מרכיבים פיזיים מוחשיים ואלמנטים אנרגטיים ונפשיים.

איזון התנועה המתמדת בין שני קטבים אלה, חומר ואנרגיה, גוף ונפש, הוא המאפשר בריאות תקינה, איכות ושמחת חיים. מחלה, על פי התפיסה ברפואה סינית, נגרמת כתוצאה מהפרת האיזון הדינמי בגוף והפרעה בזרימת האנרגיה.

הטיפול באמצעות דיקור במחטים (דיקור סיני), צמחי מרפא סיניים והתעמלות עדינה הנקראת צ'י-גונג נועדו לאזן בין המרכיבים הפיזיים והנפשיים בגוף.  הטיפול מבוצע על מנת להזרים אנרגיית חיים, הנקראת צי, בערוצי אנרגיה הנקראים מרידיאנים. נקודות הדיקור הנמצאות על המרידיאנים מאפשרות למרפא הסיני לפתוח חסימות אנרגטיות או רגשיות ובכך לאזן את הזרימה במרידיאנים ולהשפיע על הגוף והנפש. הטיפול מעודד ומפעיל מערכות ריפוי טבעיות ועצמיות של הגוף.

בריאות הנה הרבה מעבר לחוסר מחלה, היא מושתתת על זרימה חופשית והרמונית של צי אשר יוצר תחושה חיובית של חיוניות ובריאות גוף ונפש.

הרפואה הסינית הנה אחת ממערכות הרפואה הנפוצות בעולם כיום. שורשיה קיימים מזה 5000 שנה והיא נבחנה באופן מעשי במשך דורות אלה. מחקרים מודרניים מאוששים את יעילותה של הרפואה הסינית ומסבירים כי היא פועלת על ידי שפעול מערכת העצבים המרכזית לשחרור חומרים כימיים באזורים שונים בגוף. חומרים אלה פועלים במוח, בעמוד השדרה ובשרירים כמשככי כאבים או כמשחררי הורמונים וחלבונים המשפיעים על מערכות הבקרה והריפוי הפנימיות של הגוף.

הרפואה הסינית יעילה בטווח רחב של בעיות כגון בעיות נשימה, עיכול, מחלות עור, מחלות לב, מחלות

נשים, כאבים ודלקות פרקים, עייפות, מתחים וחולשת מערכת החיסון.