תחומי הטיפול בקליניקה

במרכז לרפואה הסינית עובדים מטפלים המתמחים ברפואה הסינית המסורתית.
הרפואה הסינית הינה שיטת ריפוי עתיקת יומין המבוססת על עקרונות חשיבה ותפיסת עולם מן המזרח הרחוק.
האדם נתפס כישות שלמה (הוליסטית) אשר מכילה מרכיבים פיזיים מוחשיים ואלמנטים אנרגטיים ונפשיים.

איזון התנועה המתמדת בין שני קטבים אלה, חומר ואנרגיה, גוף ונפש, הוא המאפשר בריאות תקינה, איכות ושמחת חיים. מחלה, על פי התפיסה ברפואה סינית, נגרמת כתוצאה מהפרת האיזון הדינמי בגוף והפרעה בזרימת האנרגיה.

 

The
Clinic
מיטת טיפול בחדר לרפואה טבעית בקליניקה
בדיקת אבחון בקליניקה לרפואה סינית משלימה
אווירה בקליניקה לרפואה סינית

רפואה סינית

הטיפול באמצעות דיקור במחטים, צמחי מרפא סיניים והתעמלות עדינה הנקראת צ'י-גונג נועדו לאזן בין המרכיבים הפיזיים והנפשיים בגוף. הטיפול מבוצע על מנת להזרים אנרגיית חיים, הנקראת צ'י, בערוצי אנרגיה הנקראים מרידיאנים. נקודות הדיקור הנמצאות על המרידיאנים מאפשרות למרפא הסיני לפתוח חסימות אנרגטיות או רגשיות ובכך לאזן את הזרימה במרידיאנים ולהשפיע על הגוף והנפש. הטיפול מעודד ומפעיל מערכות ריפוי טבעיות ועצמיות של הגוף.

בריאות הנה הרבה מעבר לחוסר מחלה, היא מושתתת על זרימה חופשית והרמונית של צ'י אשר יוצר תחושה חיובית של חיוניות ובריאות גוף ונפש.

הרפואה הסינית הנה אחת ממערכות הרפואה הנפוצות בעולם כיום. שורשיה קיימים מזה כ- 5000 שנה והיא נבחנה באופן מעשי במשך דורות אלה. מחקרים מודרניים מאוששים את יעילותה של הרפואה הסינית ומסבירים כי היא פועלת על ידי שפעול מערכת העצבים המרכזית לשחרור חומרים כימיים באזורים שונים בגוף. חומרים אלה פועלים במוח, בעמוד השדרה ובשרירים כמשככי כאבים או כמשחררי הורמונים וחלבונים המשפיעים על מערכות הבקרה והריפוי הפנימיות של הגוף.

הרפואה הסינית יעילה בטווח רחב של בעיות כגון בעיות נשימה, עיכול, מחלות עור, מחלות לב, מחלות נשים, כאבים ודלקות פרקים, עייפות, מתחים וחולשת מערכת החיסון.

דיקור סיני בקליניקה

טיפולי טווינא

טווינא הנה שיטת טיפול במגע דינמי ואנרגטי על נקודות דיקור ומרידיאנים (הערוצים שבהם זורמת האנרגיה לפי הרפואה הסינית) תוך כדי עיסוי רפואי עמוק.

 מטרתה של הטווינא היא:

  • להחזיר את הזרימה החופשית של הצ'י למרידיאנים ובכך לשחרר חסימות אנרגטיות. 
  • לשפר את זרימת האנרגיה בגוף ולמצוא פתרון לבעיות אורטופדיות שונות. 

שיטה זו התגלתה כיעילה ביותר בטיפול בבעיות שלד, שרירים, כאבי גב כרוניים, דלקות גידים, כתף קפואה, בעיות ברכיים ועוד.

שיאצו Shiatsu

למרות שהתפתח ביפן, השיאצו הנו שיטת טיפול /ריפוי במגע, המבוססת על התיאוריה הסינית המסורתית, תיאורית 12 המרידיאנים.
מקור המילה שיאצו: אצבע – shi לחץ – atsu
המטפל לוחץ עם אצבעותיו בנקודות שונות בגוף, על מנת לאפשר זרימה טובה יותר של דם ונוזלים ולשפר את התנועה האנרגטית. אך אל תתנו לפירוש המילה להטעות אתכם, מטפל השיאצו משתמש מלבד באצבעותיו, גם בכפות הידיים, מרפקים, ברכיים, כפות הרגליים ועוד.
יחד עם היותו טיפול נעים ומרגיע, לשיאצו יש כוח טיפולי רב בסוגי כאב שונים כמו כאבי גב, מפרקים, צוואר וברכיים, כאבי ראש ומיגרנות, הפרעות נשימה, הפרעות עיכול, כאבים בזמן ולפני וסת ועוד.
כמו כן השיאצו מטפל בהפרעות הנגרמות ממתח נפשי כמו עייפות, הפרעות שינה, הפרעות קשב וריכוז וחרדות.

טיפול בקליניקה ברפואה משלימה
טיפול רפלקסולוגיה
צמחי מרפא ושמנים אתריים
מגבות ושמן עיסוי

רפלקסולוגיה

שיטה זו מבוססת על עיסוי וטכניקות לחיצה של כפות הרגליים, היוצרים השפעה על הגוף כולו. במסגרת הטיפול מתרחש תהליך של תנועה והנעה במערכות הגוף, תהליך שמציף ומפנה החוצה משקעים וחסימות הטבועים בנו ומפנה מקום להזנה מחודשת ונקיה יותר, אשר מובילה אותנו לאיזון אמיתי ולבריאות.

טיפול דרך כפות הרגליים ניתן כבר בעת העתיקה במצרים העתיקה ובהודו, אך פותחה ושוכללה לכלל שיטת טיפול שלמה לקראת אמצע המאה ה- 20. המילה "רפלקסולוגיה" גזורה מהמילה האנגלית Reflection שמשמעותה "השתקפות" מחד, ומאידך מן המילה "רפלקס" (רעדה) התומכת בכוונה כי ע"י לחיצות באיזורים מסויימים ישנה "תגובת שרשרת" של השרירים הגורמת להפרשת אדרנלין לזרם הדם, ומבחינה אנרגטית לשחרור של מרידיאנים. רפלקסולוגיה מרפאת מומחים – רפואה משלימה בשמים וארץ.

בעזרת השיטה ניתן לאתר דפוסים שקיימים אצל האדם ברבדיו השונים כגון בגוף, בנפש ובתחום החשיבה. על ידי לחיצות, חימומים והנעות של אזורים מסוימים בכף הרגל, ניתן לשחרר מצבים בהם האנרגיה חסומה ואינה זורמת כראוי, וכך לטפל במחלות מסוימות. חסימות אנרגיה אלו נקראים קריסטלים ולעתים הם מורגשים כמאין גבשושיות בכפות הרגליים.

טיפולי רפלקסולוגיה הפכו בשנים האחרונות למקובלים יותר ויותר ע"י הממסד הרפואי ברחבי העולם המערבי ומשולבת כיום במרפאות ובתי חולים כמענה לבעיות, בשילוב עם הרפואה הקונבנציונלית באופן חלקי או מלא.

הרפלקסולוגיה יכולה לסייע בטיפול בבעיות רבות

  • לחץ, מתח וחרדות.
  • כאבי ראש, מיגרנות.
  • עייפות.
  • אסטמה, נזלת כרונית.
  • אולקוס, עצירויות, שלשולים.
  • כאבי גב וצוואר

אופי הטיפול 

במפגש הראשון נערך תשאול ואבחון מקיף האורך כשעה וחצי לאחריו בונה המטפל תוכנית המותאמת באופן אישי למטופל/ת.

לאחר מכן נערכת סידרת בת 10 מפגשים במהלכה נעשים שינויים והתאמות בהתאם לתגובת המטופל/ת.

* הטיפול עצמו מתבצע בשכיבה על מיטת טיפול והוא נעים ומרגיע מאוד.

שתפו:
פילאטיס

ליצירת קשר ומידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

התקשר צור קשר

ליצירת קשר ומידע נוסף, השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

שמים וארץ